Draft 2024: Nejlepší střelec letošního draftu jako možnost pro Flyers?

Již příští víkend bude na programu letošní draft NHL, kde si budou jednotlivé týmy vybírat do svých řad nadějné mladíčky. Nejinak tomu bude také v případě Flyers, kteří budou mít v prvním kole s největší pravděpodobností hned dvě volby v případě, že se generální manažer Letců Danny Briere nerozhodne některou z těchto voleb vyměnit.

Pokud vše zůstane při tom, jak určila začátkem května draft lottery, budou Flyers vybírat z celkové 12. pozice. Ještě předtím, než draftové šílenství tento pátek naplno propukne, pojďme se společně podívat na několik jmen, které by celek z Philadelphie mohlo zajímat.

Cole Eiserman

  • Pozice: křídlo
  • Výška: 183 cm
  • Váha: 89 kg
  • Hůl: levá

Skauting report

Eiserman je rozený střelec. Sedmnáctiletý forvard vstřelil v letošním ročníku v dresu amerického týmu do 18 let hned 58 branek v 57 zápasech, k nimž přidal ještě 31 asistencí. Sezónu tak americký forvard zakončil s 89 body a 23 kladnými body v tabulce plus/minus. Hned 25 z 58 branek navíc dokázal Eiserman vsítit během přesilové hry.

Rodák z Newburyportu stanovil rekord v počtu branek v NTDP, když během 119 utkání nasázel neskutečných 127 branek a překonal tak jména jako Auston Matthews, Patrick Kane, Phil Kessel či Cole Caufield.

Eisermanova střela je považována za naprosto bezkonkurenční v rámci letošního draftu. Již nyní disponuje kvalitní střelou srovnatelnou s hráči v NHL, což mu umožňuje trefovat přesně tam kam chce v nejvyšší možné rychlosti.

„Myslím si, že je to nejlepší střelec na letošním draftu. Tečka,“ řekl na adresu Eisermana president NHL Central Scouting Dan Marr. „Střílení branek na úrovni NHL je nadstandardním atributem. On zakončil sezónu s 58 brankami na svém kontě. Týmy jsou si vědomy toho, co může do týmu přinést.“

Existují důvody, proč Eisermenovy akci na letošním draftu během sezóny trochu klesly. Americký forvard totiž musí zapracovat na celkové hře a bude muset svým trenérům dokázat, že jediným aspektem jeho hry není pouze střela, ale že svému celku může pomoci mnoha způsoby.

V průběhu uplynulého ročníku se Eiserman propadl z celkového 8. místa mezi hokejisty ze Severní Ameriky na 12. pozici. Reportér TSN Craig Button pasuje amerického útočníka na celkovou 9. pozici, kdežto jeho kolega Bob Mackenzie a server EliteProspects.com tipují mladičkého forvarda na 13. místo.

„Vypadl z top 10, ale stále je v tom rozmezí,“ pokračoval Marr. „Na MS do 18 let ukázal, co může týmu přinést… Víte, někdy jsou očekávání takové, že chcete, aby tito kluci uměli všechno dobře. Aby každý aspekt jejich hry byl skvělý. On má však jednu velkou přednost a tou je zakončení. Umí vystřelit, ví jak se dostat do volného prostoru, disponuje různými typy střel a dokáže je proměnit. To je velmi žádané zboží.“

Na zmíněném MS do 18 let odehrál Eiserman celkem 7 zápasů, v nichž zaznamenal 10 kanadských bodů za 9 branek a 1 přihrávku. Rodák z Newburyportu tak skončil na děleném druhém místě v počtu vstřelených branek a svému týmu pomohl k zisku stříbrných medailí.

Z pohledu Flyers

Pokud máte možnost získat z celkové 12. pozice nejlepšího střele na draftu, pak by o něj měl být zájem. Flyers by do svého týmu bezesporu potřebovali více čistokrevných střelců s mentalitou raději vystřelit než přihrávat do těžkých pozic. To byl také hlavní důvod proč Letci v roce 2020 draftovali z celkového 23. místa útočníka Tysona Foerstera, jehož celková hra kromě střelby nebyla nikterak oslnivá.

Letce z Philadelphie navíc v posledních letech trápí hra v přesilové hře, která je naprosto šokující. Flyers měli nejhorší přesilovku v posledních třech po sobě jdoucích sezónách. Doplnění týmu o dalšího vynikajícího střelce by mohlo být odpovědí na trápení během početních výhod.

Bude však samozřejmě záležet, kteří hráči budou kolem 12. pozice k dispozici. Flyers totiž momentálně více tlačí bota na pozici centra. Pokud by tak byla možnost výběru kvalitního centra či obránce, který by se Letcům líbil, dá se očekávat, že by dal Danny Briere přednost někomu jinému než právě Cole Eisermanovi.

Top