You are here
Home > Cesta na utkání Flyers

Plánujete v budoucnu osobně navštívit domácí utkání Philadelphie Flyers? Právě tento článek by vám měl pomoci v tom, jak celý výlet do Philadelphie zorganizovat.

 


V následujících řádcích se společně zaměříme na všechny body důležité pro uskutečnění cesty na utkání Philadelphie Flyers. Dozvíte se, jak se do Philadelphie dostat, kde se ubytovat, kde získat vstupenky na utkání Flyers, na kolik vás přibližně celý výlet vyjde a mnoho dalších potřebných informací.

Kde sehnat vstupenky na utkání

Vstupenky na domácí utkání Flyers je možné koupit buď přes oficiální web Flyers http://flyers.nhl.com/club/page.htm?id=35701 nebo přes webové stránky domácí arény Letců Wells Fargo Center http://www.wellsfargocenterphilly.co…es-flyers.aspx

Přes oba uvedené odkazy je možno vybrat si konkrétní místo na stadionu. Ceny se pohybují přibližně mezi 40 až 200 dolary (800 až 4000 Kč) za vstupenku, v závislosti na vzdálenosti od hrací plochy.

Jelikož však bývají téměř všechna domácí utkání Letců zcela vyprodána, bývá problém zajistit si vstupenky na lepší místa a je nutno si lístky předobjednávat s větším časovým předstihem.

Nejlepší variantou je tak zřejmě koupit si vstupenku přes web http://www.stubhub.com/philadelphia-flyers-tickets/

Zde fanoušci vstupenky jak nakupují, tak prodávají. Jelikož se jedná skutečně o prodej vstupenek přímo fanoušky, ceny bývají různé. Záleží opět především na tom, kde se místo v aréně nachází, ale také na tom, proti kterému týmu Flyers zrovna hrají. V případě nákupu vstupenek přes stubhub.com je klíčová také rychlost. Vstupenky je zde možno koupit na velmi dobrá místa i za nižší cenu než přes výše uvedené oficiální servery. Je však nutné nabídky pozorně sledovat a v případě zájmu rychle jednat.

Cesta do Philadelphie

Z České republiky se do Philadelphie můžete dostat jediným možným způsobem, a sice letecky z pražského letiště. Pro fanoušky, kteří to mají blíže do Vídně, však může být výhodnější odlet z vídeňského letiště. Ceny letenek jsou v obou případech přibližně stejné.

Co se týče cestování přímo do Philadelphie, je vhodné zvážit dva hlavní body – cenu a pohodlí. Dá se totiž cestovat buď pohodlněji, nebo levněji.

V případě, že chcete do Philadelphie cestovat pohodlně a bez starostí, není nic jednoduššího, než si koupit letenku z Prahy (případně Vídně) přímo do Philadelphie. Cesta s jedním přestupem (přímé spoje mezi Prahou a Philadelphií neletí) trvá přibližně 15 hodin (v případě dvou přestupů 20 a více hodin). Cena zpáteční letenky do Philadelphie se pohybuje zhruba mezi 17 až 20 tisíci korunami (záleží na tom, s jakým časovým předstihem letenku kupujete atd.)

Levnější, ale o něco zdlouhavější variantou, jak se do Philadelphie dostat, je let do New Yorku a odtud pak cesta vlakem nebo autobusem do Philadelphie. Cena zpáteční letenky do New Yorku se pohybuje kolem 15 tisíc korun (dá se ale sehnat i za 12-13 tisíc). Cesta do New Yorku trvá mezi 10 a 15 hodinami, v případě přímého letu jen přibližně 9 hodin (cena přímého letu je však vyšší – většinou přes 20 tisíc Kč).

– z New Yorku do Philadelphie vlakem

Cesta z New Yorku do Philadelphie vlakem je rychlá a pohodlná. Běžným vlakem se z manhattanského nádraží Penn Station do Philadelphie (30th Street Station) dostanete za hodinu a půl. Jízdenka vás přijde asi na 50 dolarů (1000Kč). V případě využití rychlejšího a komfortnějšího vlaku za cestu zaplatíte 100 a více dolarů a do Philadelphie se dostanete zhruba za hodinu.


Nejlevnějším způsobem, jak se dostat vlakem z New Yorku do Philadelphie je pak cesta z New Yorku do Trentonu v New Jersey, kde přestoupíte na takzvaný SEPTA train (Southeastern Pennsylvania Transportation Authority). Cesta trvá sice déle (asi dvě a půl hodiny), ale zaplatíte za ni i méně než 20 dolarů (400 Kč)

– z New Yorku do Philadelphie autobusem

Nejlevnějším způsobem cestování mezi New Yorkem a Philadelphií je využití autobusové dopravy. Autobusem se z New Yorku do Philadelphie dopravíte přibližně za 2 až 3 hodiny (záleží na dopravní situaci), za cestu ovšem zaplatíte pouze kolem 15 dolarů (300Kč).

S vlakovým i autobusovým spojením mezi New Yorkem a Philadelphií samozřejmě není žádný problém. Spoje jezdí minimálně každou hodinu.

Co vyřídit před cestou do USA

Jelikož mezi Spojenými státy a Českou republikou funguje bezvízový program, čeští turisté, kteří mají zájem navštívit USA na dobu kratší než 90 dnů, nemusejí žádat o vízum.

Stačí pouze vyplnit formulář ESTA na adrese https://esta.cbp.dhs.gov/esta/application.html?execution=e1s1

Formulář je zpoplatněn částkou 14 dolarů (asi 280Kč). Elektronický formulář je v českém jazyce, takže s jeho vyplněním by neměl být problém.

Odsouhlasení cesty do USA systémem ESTA může trvat až 72 hodin, formulář si proto vyplňte s dostatečným časovým předstihem. Po schválení cesty budete mít s USA platný bezvízový styk po dobu dvou let.

V rámci bezvízového programu můžete do USA cestovat, pokud splňujete následující podmínky:

1. Jste občanem České republiky nebo další z výše uvedených zemí.

2. Vlastníte platný biometrický pas (české úřady vydávají biometrické pasy od září 2006).

3. Plánujete cestovat do Spojených států na krátkou služební nebo turistickou cestu, nebo chcete v USA pouze přestupovat.

4. Váš pobyt v USA nepřesáhne dobu 90 dnů.

5. Máte zakoupenou zpáteční letenku prokazující, že opustíte Spojené státy během 90 dnů.

Další informace o programu ESTA si můžete přečíst na webu americké ambasády v Praze http://czech.prague.usembassy.gov/esta.html

Doprava ve Philadelphii

Do Philadelphie jsme se úspěšně dostali, nyní se tedy zaměřme na to, jak se dopravovat po městě.

Jak již bylo zmíněno výše, ve Philadelphii a okolí funguje systém regionální dopravy SEPTA. Pod ten spadá metro, vlaky, autobusy, tramvaje atd. SEPTA pokrývá celou oblast Philadelphie a samozřejmostí je také železniční spojení se všemi terminály philadelphského mezinárodního letiště. Díky tomu se z letiště do centra města dostanete během pár minut.


Problémem samozřejmě není ani cestování z jakékoliv části města ke sportovnímu komplexu v jihovýchodní části Philadelphie, kde se u ulice Broad Street nachází domácí stadion Flyers Wells Fargo Center. Dostat se sem můžete například autobusovou a železniční dopravou nebo třeba metrem, jehož využívání je ve Philadelphii velmi přehledné a také bezpečné.

Po příletu do Philadelphie tedy není žádný důvod půjčovat si auto nebo využívat taxi. Městská hromadná doprava je ve Philadelphii na docela vysoké úrovni a neměl by tedy být problém se díky ní kamkoliv dostat.

Kde se ubytovat

Pokud do Philadelphie cestujete čistě za účelem navštívit utkání Flyers, budete se možná chtít ubytovat co nejblíže sportovnímu komplexu. Nedoporučuje se však pobývat v jednom z letištních hotelů, i když patří mezi ty levnější. Cestování mezi hotelem a stadionem je totiž o něco komplikovanější, zejména po utkání. I to se ale dá bez větších problémů zvládnout.

Pokud ovšem chcete alespoň trochu poznat Philadelphii, je nejlepším řešením ubytovat se blíže centru. Jak již bylo zmíněno, cestovaní po městě není žádný problém, čili není nutné být ubytován co nejblíže Wells Fargo Center.

Co se týče ubytování ve Philadelphii, existují tisíce možností, kde zakotvit. Od nejlevnějších ubytoven a hostelů až po nejluxusnější hotely a apartmány. Záleží na každém, jaké má požadavky a kolik je za ubytování ochoten utratit.

Ceny ubytování se tedy samozřejmě výrazně liší. Můžete se ubytovat i za méně než 50 dolarů na noc v ubytovně s více lůžky v jedné místnosti. Ve slušném hotelu pak za pokoj zaplatíte většinou mezi 150 až 250 dolary na noc. Pro ty náročnější je možno rezervovat si apartmán v luxusnějších hotelech za mnoho násobně vyšší částky.

Ubytování ve Philadelphii si můžete vyhledat například na serverech http://www.visitphilly.com/hotels/ nebo http://www.booking.com/ a dalších.

Která místa ve Philadelphii navštívit

– Historie

Město Philadelphia je rodištěm Ameriky. Co se tedy týče historie, má město bratrské lásky návštěvníkům rozhodně co nabídnout. Většina historických památek se nachází v Independence Mall v blízkosti Old City, které je samo o sobě skvostem. Zde můžete navštívit National Constitution Center, Independence Visitor Center, Free Quaker Meetinghouse a také Liberty Bell Center. V okolí Old City pak můžete navštívit také další zajímavá historická místa jako je Congress Hall, Independence Hall, Old City Hall, Philadelphia Bourse, the National Museum of American Jewish History, Christ Church Burial Ground, Philadelphia Mint, Benjamin Franklin Bridge, Federal Reserve Bank of Philadelphia, James A. Byrne Federal Courthouse a Rohm & Haas Building.


Rozhodně byste neměli zapomenout navštívit ani Philadelphia Museum of Art nebo si před ním alespoň vyběhnout světoznámé “Rockyho schody“.

O návštěvu výše uvedených památek je však obrovský zájem. Je proto důležité promyslet si, které místa chcete navštívit a nejlépe si poté předem objednat vstupenky. Vyhnete se tak dlouhému čekání a nebudete riskovat, že se na vybrané místo vůbec nedostanete.

– Nakupování

Pokud si chcete ve Philadelphii pořídit nějaké ty suvenýry, určitě byste měli navštívit obchůdky se starožitnostmi (mezi 10. až 18 Pine Street) nebo centrum textilního průmyslu (na South 4th Street), který má ve Philadelphii mnohaletou tradici. Nezapomeňte ani na návštěvu klenotnictví (na Sansom Street mezi 7th a 8th a na 8th mezi Chestnut Street a Walnut Street). V centru města najdete přes 300 maloobchodních i velkoobchodních prodejen zaměřených na šperky.

Vynechat byste ale rozhodně neměli hlavně South Street (mezi Front Street a South 8th Street), kde je stejně živo ať je den nebo noc, víkend nebo všední den. Na South Street naleznete více než 300 nejrůznějších obchodů a na 60 kaváren, barů a restaurací. Můžete zde mimo jiné také ochutnat pravý philadelphský cheesesteak, zajít si do divadla nebo na koncert.


Ti z vás, kteří nejraději nakupují ve velkých obchodních domech, by měli rozhodně zavítat do King of Prussia Mall. Tento obrovský obchodní dům se nachází asi půl hodiny jízdy západně od Philadelphie. Navštívit zde můžete přes 400 obchodů. Mnoho z nich nenajdete nikde jinde v kraji. Samozřejmostí je zde plno kaváren a restaurací a dalších zařízení.

Zábava

Pokud rádi sportujete a Philadelphii navštívíte v zimních měsících, vydejte se na Blue Cross River Rink. Jedná se o venkovní veřejné kluziště, které se nachází u Columbus Boulevard mezi Market a South Street. Během letních měsíců se zde můžete zúčastnit mnoha dalších aktivit. Na Penn’s Landing se konají třeba také koncertní vystoupení.

Pokud rádi trávíte čas spíše venku v přírodě, vydejte se například také do rozlehlého Fairmount Parku.

Jestliže chcete prohlédnout větší část města, vydejte se na jednu z městských projížděk. Vybrat si můžete například mezi Philadelphia Trolley Works (http://www.phillytour.com/) nebo Ride the Ducks (http://philadelphia.ridetheducks.com/).

V případě, že se hodláte ve Philadelphii zdržet déle než pár dnů, není problém navštívit také okolní města. Například Atlantic City je od Philadelphie pouhou hodinu a čtvrt jízdy vlakem (bezproblémové spojení). V městě hazardu pak máte možnost navštívit kasina, obchodní střediska nebo se můžete vydat třeba na pláž.

Noční život

– Hospody

Pokud si chcete večer zajít jen někam do hospody, máte samozřejmě možnost vybrat si z velkého množství podniků. Například Fergie’s Pub je klasickou hospodou, kam si prostě zajdete na pivo a zase odejdete. Jestliže hledáte o něco zajímavější podnik, zkuste navštívit třeba McGillin’s Olde Ale House. Jedná se zřejmě o nejstarší bar ve Philadelphii, a pokud hledáte nějakou akci, zamiřte právě tam. V případě, že hledáte hospodu, kde si budete moci trochu zatancovat, vydejte se do Finnegan’s Wake na Spring Garden. V tomto podniku se zdržují především studenti z univerzit.

V Old City můžete navštívit například The Plough & the Stars, což je velmi oblíbený irský bar, kde se můžete také skvěle najíst.


Pokud si ve Philadelphii chcete dát kvalitní evropské pivo, vyhledejte podniky Ludwig’s nebo Monk’s Café. Obě hospůdky najdete v centru města.

– Další hospody

Dark Horse – další skvělý irský podnik, který nabízí kvalitní jídlo i velký výběr piva.

The Public House – vyhledávaný bar v centru města.

Tir Na Nog – irská hospoda nacházející se v centru města – nedaleko Public House.

Nodding Head – pokud hledáte opravdovou domácí kuchyni, zamiřte právě sem.

New Wave – bar nacházející se v Queen Village, jenž nabízí kvalitní kuchyni.

Black Sheep – velmi malá hospůdka v centru města.

Drinker’s Pub – klasická americká hospoda.

– Kluby

Co se týče klubů, můžete vyzkoušet třeba Cuba Libre v Old City nebo Fluid v Queen Village.

– Luxusnější podniky

Jestliže si chcete večer vyrazit na drink do trochu luxusnějšího prostředí, zamiřte do Rouge na Rittenhouse Square. V Old City můžete zamířit například do podniku 32 Degrees nebo Bleu Martini, které jsou vyhledávané také díky rozumným cenám. Za zmínku stojí také bary Continental, které se nachází jak v centru města, tak v Old City.

Pokud si chcete dát večer pizzu, vydejte se do Lorenzo’s na South Street.

Jídlo

– Cheesesteaks

Dosud se ve Philadelphii nikdo s nikým neshodl na tom, který podnik dělá nejlepší cheesesteaky, které jsou philadelphskou chloubou. Pravdou však je, že jsou výborné všechny. Zřejmě nejznámějšími podniky, které nabízí cheesesteaky, jsou Geno’s Steaks a Pat’s King of Steaks, jenž se nachází jen přes cestu naproti sebe na 9th Street a Passyunk Avenue. Dalšími podniky, kde si můžete dát philadelphský cheesesteak jsou například Jim’s na 4th a South Street, Tony Luke’s na 39 East Oregon Avenue nebo na Citizens Bank Park, v případě, že se vydáte na utkání Phillies.


Kromě výše uvedených ovšem ve Philadelphii narazíte na řadu dalších steak shopů. Záleží tedy jen na vás, který si vyberete.

Pokud jste skuteční milovníci jídla (nejen cheesesteaků), rozhodně navštivte Reading Terminal Market.

V případě, že se nemůžete rozhodnout, kam si zajít na oběd nebo na večeři, navštivte server http://www.philadelphiacuisine.com/, kde najdete velký přehled stravovacích zařízení.

– Ostatní jídla

Pokud hledáte dobrou restauraci, navštivte jakoukoliv z řetězce Steven Starr nebo restauraci Buddakhan nacházející se v Old City. Dostanete-li ale chuť třeba jen na hamburger, měl by vám stačit seznam hospod uvedený výše. Pokud jste fanoušky mexického jídla, zajděte si do Mexican Post v Old City. Na steak se můžete vydat do Barclay Prime (restaurace řetězce Steven Starr) nebo vyzkoušejte jeden ze známých řetězců (Morton’s, Ruth’s Chris, Capital Grill atd.). Skvělé recenze má například také brazilský steakhouse Fogo de Chao. Všechny uvedené restaurace se nachází v centru města v oblasti Rittenhouse.

Kde sledovat hokejová utkání

Pokud nejste přímo ve Wells Fargo Center a chcete sledovat utkání Flyers ve skvělé atmosféře, vyberte si jeden z následujících podniků.

XFINITY Live! je hlavní zábavní komplex stojící na místě bývalé domácí arény Flyers (Spectrum). Najdete zde několik restaurací a barů, obchody se suvenýry a mnoho dalšího. http://www.xfinitylive.com/

P.J. Whelihan’s – http://www.pjspub.com/locations/

Buffalo Wild Wings – www.BuffaloWildWings.com/locations/Detail/0310

Chickies and Petes – www.ChickiesandPetes.com

Philadelphia Parx Casino – http://www.parxcasino.com/

Další sportovní bary najdete na – http://www.visitphilly.com/articles/…-philadelphia/

Sportovní týmy

Kromě Flyers můžete ve Philadelphii samozřejmě navštívit mnoho dalších sportovních týmů. Jejich přehled a odkazy na servery, kde si můžete obstarat vstupenky, naleznete níže.

Philadelphia Flyers — National Hockey League – http://flyers.nhl.com/

Philadelphia 76ers — National Basketball Association – http://www.nba.com/sixers/

Philadelphia Phillies — Major League Baseball – http://philadelphia.phillies.mlb.com

Philadelphia Eagles — National Football League – http://www.philadelphiaeagles.com/

Philadelphia Soul — Arena Football League – http://www.philadelphiasoul.com/

Philadelphia Union — Major League Soccer – http://www.philadelphiaunion.com/

Philadelphia Wings — National Lacrosse League – http://www.wingslax.com/

Camden Riversharks — Minor League Baseball – http://www.riversharks.com/index.cfm

Shrnutí

– Cena

Pokud se chystáte osobně navštívit utkání Flyers, bude vás zřejmě zajímat hlavně cena celého výletu.

Po sečtení nejnižších možných výdajů za kompletní dopravu (ČR – Philadelphia tam a zpět), ubytování (7 nocí v motelu), jednu vstupenku na utkání Flyers, jídlo a dopravu po městě (pouze orientační ceny), nám vyšla částka přibližně 33 000Kč. V případě týdenního výletu do Philadelphie tedy počítejte minimálně s částkou 30 – 35 000Kč. V této částce ovšem nejsou zahrnuty žádné další výdaje za suvenýry, návštěvu atrakcí a podobně.

Cena se tak může u každého výrazně lišit v závislosti na mnoha okolnostech – jak dlouho dopředu si cestu plánujete (rezervace letenek, ubytování, vstupenek atd.), jaké jsou vaše nároky (kvalita cestování, ubytování, stravy atd.), jak dlouho se chcete ve Philadelphii zdržet, zda chcete navštívit některou z atrakcí a památek a mnoha dalších.

Přesná suma, kterou budete na výlet do Philadelphie a návštěvu utkání Flyers potřebovat, se tedy nedá přesně určit.

– Důležité odkazy

Vstupenky

http://flyers.nhl.com/club/page.htm?id=35701

http://www.wellsfargocenterphilly.co…es-flyers.aspx

http://www.stubhub.com/philadelphia-flyers-tickets/

Cesta do USA

https://esta.cbp.dhs.gov/esta/application.html?execution=e1s1

http://czech.prague.usembassy.gov/esta.html

Ubytování ve Philadelphii

http://www.visitphilly.com/hotels/

http://www.booking.com/

Restaurace, bary atd.

http://www.philadelphiacuisine.com/

Sportovní bary

http://www.visitphilly.com/articles/…-philadelphia/

V případě jakýchkoliv dotazů nebo nejasností nás kontaktujte na philadelphiaflyers@email.cz Rádi vám poradíme.

Podrobný popis cesty na utkání Flyers najdete i v menu v záložce FAN ZONE – Cesta na utkání Flyers

Top