Dnes budeme pokračovat v našem seriálu o Čechoslovácích v dresu Flyers a tentokrát se zaměříme na útočníka Tomáše Divíška, který v organizaci Flyers působil v letech 1999-2002


Tomáš Divíšek se narodil 19. července 1979 v Mostě. V mládí působil v mládežnických výběrech pražské Slavie. V nejvyšší české soutěži debutoval v roce 1997, kdy nastoupil za A tým HC Slavia Praha k jednomu zápasu. V roce 1998 reprezentuje Divíšek Českou republiku na juniorském mistrovství světa hráčů do 20ti let v Kanadě. Zde si v šesti zápasech připisuje 9 bodů za 2 branky a 7 asistencí. Svou důraznou hrou zvyšuje zájem zámořských skautů. A skutečně ještě v témže roce prochází draftem NHL a v 7. kole ze 195. pozice si jej vybírá tým Philadelphia Flyers.

Následující rok se Divíšek vydává do zámoří do týmu Philadelphia Phantoms. Ve své první sezóně za Phantoms si vede na výbornou. V 59 zápasech zaznamená 49 bodů za 18 branek a 31 přihrávek. V sezóně 00/01 patří mezi opory Phantoms a dostává se mu debutu v NHL v barvách Letců z Philadelphie. Po dvou utkáních je však poslán zpátky na farmu a začíná tam i následující sezónu. V sezóně 01/02 je Divíšek povolán do týmu Flyers na tři utkání a zaznamenává svůj jediný bod v NHL a to za vstřelenou branku. Před uzávěrkou přestupů je vyměněn do Springfield Falcons, kde do konce sezóny odehraje 9 utkání. Po skončení sezóny se Divíšek stěhuje zpět do České republiky do týmu extraligových Pardubic a stává se i stálým členem reprezentačního výběru.

V týmu Pardubic získává v roce 2005 mistrovský titul. Po zisku titulu však mění působiště a odchází do týmu HC Slavia Praha. Zde vydrží sezónu a na začátku ročníku je po 8 utkáních vyměněn do týmu HC Lasselsberger Plzeň. Plzeň v sezóně 07/08 vede jako kapitán. Po sezóně však opět mění působiště a odchází zpět do týmu Pardubic. Z Pardubic odchází v roce 2010 do týmu HC Kometa Brno. Následující sezónu jak již pomalu zvykem začíná Divíšek v jiném týmu a to v týmu BK Mladá Boleslav, kterou vede jako kapitán. Následující sezónu 11/12 začíná ve švýcarském Davosu. Odtud poté odchází během sezóny zpět do týmu brněnské Komety. Následující sezónu Divíšek začíná v Kometě Brno, ale během sezóny odchází do týmu KLH Chomutov. Ani sezónu 13/14 nedokončí ve stejném klubu. Sezónu začal v týmu KLH Chomutov a ke konci sezóny odchází do HC Sparta Praha. Od začátku sezóny 14/15 nastupuje Divíšek v barvách týmu HC Most hrající druhou českou nejvyšší soutěž.

Úspěchy:

2005 – Mistr ČELH


Top