Dnes budeme pokračovat v našem seriálu o Čechoslovácích v dresu Flyers a tentokrát se zaměříme na obránce Lukáše Krajíčka hrajícího ve Philadelphii v sezóně 2009/2010.


Lukáš Krajíček se narodil 11. března v Prostějově. Nastupoval v mládežnických výběrech Zlína. V 15-ti letech nastupuje již za zlínskou juniorku a v roce 1999 v 16-ti letech odchází do zámoří do týmu Detroit Coupuware hrajícího NAHL. Zde nastoupí k 53 utkáním. Po sezón strávené v NAHL se Krajíček stěhuje do juniorské OHL do týmu Peterborough Petes. Mladý a nadějný obránce zaujal americké skauty, a tak si jej v draftu v roce 2001 již v prvním kole z celkové 24. pozice vybírá tým Florida Panthers. V sezóně 01/02 teprve 18-ti letý Krajíček poprvé okusí slavnou NHL, když nastoupí k pěti utkáním za tým z Floridy. V témže roce reprezentuje Českou republiku na juniorském mistrovství světa.

Sezónu 02/03 stráví celou v juniorské OHL, kde sbírá zkušenosti a vyčkává na svou šanci. Před sezónou 03/04 se Krajíček stěhuje do týmu San Antonio Rampage hrajícího AHL. Tým je zároveň farmářským celkem týmu Florida Panthers. V této sezóně Krajíček naskočí do 18 utkání NHL za tým Floridy a připíše si prvních 7 bodů za 1 branku a 6 přihrávek. Následující sezónu pak celou stráví ve farmářském celku San Antonio. Před sezónou 05/06 se Krajíček prosazuje v tréninkovém kempu Floridy a zůstává pro tuto sezónu v týmu Panthers. Zde se stává vytěžovaným obráncem a nastoupí k 67 utkáním, během nichž si připíše 16 bodů a 50 trestných minut. Svými výkony si říká o pozvánku do národního týmu, se kterým následně odjíždí na mistrovství světa do Lotyšska, kde s českým výběrem získává bronzové medaile.

Po vydařené sezóně odchází Krajíček z týmu Florida Panthers do týmu Vancouver Canucks. V týmu Kosatek prožívá dvě povedené sezóny. Před sezónou 08/09 mění Krajíček dres v NHL potřetí. Tentokrát si oblékne dres Tampy Bay Lightning. V sezóně 09/10 není tolik vytěžovaný a je odeslán na farmu do týmu Norfolk Admirals. Před uzávěrkou přestupů je vyměněn do týmu Philadelphia Flyers, se kterým následně dokráčí až do finálových bojů o Stanley Cup. Po neúspěšném finále už smlouvu v NHL nezískává a vrací se tak zpět do České republiky a to konkrétně do týmu HC Oceláři Třinec, se kterými získává mistrovský titul a je povolán do národního týmu pro nadcházející mistrovství světa, jenž se koná v sousedním Slovensku. Odtud přiváží se svým týmem opět bronzové medaile.

Po této parádní sezóně přichází nabídka z ruské KHL a tak Krajíček odchází do týmu Dinamo Minsk. V sezóně je zkušený bek opět povolán jako stálá opora do národního týmu a získává další bronzovou medaili. Od sezóny 11/12 patří Krajíček k základním stavebním kamenům defenzívy Dinamo Minsk. A v sezóně 13/14 si svými výkony řekne o pozvánku do národního mužstva. Dostane se do užšího výběru a následně odcestuje s národním týmem na Olympijské hry do ruského Soči. Lukáš Krajíček je stále aktivním hráčem působícím v týmu Dimano Minsk hrajícího KHL.

Úspěchy:

2006 – stříbrná medaile z MS
2011 – bronzová medaile z MS
2012 – bronzová medaile z MS
2011 – mistr ČELH
2010 – finále Stanley Cupu

Top