Chci ukázat, co ve mně doopravdy je, hlásí uzdravený Drysdale před nadcházející sezónou

AP

Dvaadvacetiletý obránce podstoupil v dubnu po skončení sezóny operaci kýly na levé straně břicha. S tímto zraněním se Drysdale potýkal celou uplynulou sezónu. Nyní je však mladičký obránce připraven ukázat Philadelphii Flyers, co dokáže, když je zdravý.

Operace sportovní kýly byla druhou větší operací, kterou v posledních dvou sezónách podstoupil. V sezóně 2022/23 odehrál rodák z Toronta pouze osm zápasů v dresu Anaheimu Ducks kvůli zranění levého ramene, které utrpěl v říjnu roku 2022. Ani v loňské sezoně toho nestihl Drysdale odehrál mnoho. V dresu Ducks se představil v pouhých 10 utkáních. Po výměně do Philadelphie pak přidal 24 zápasů, když jej během jara na zhruba měsíc opět vyřadilo zranění ramene.

„Technicky budu v lize už čtvrtým rokem, ale vždycky říkám, že jsem hrál jen asi rok a půl,“ řekl Drysdale během středeční akce Flyers v Ocean City Sports and Civic Center, které se zúčastnil společně s dalšími mladíky Flyers Tysonem Foersterem či Joelem Farabeem. „Chci hrát prostě hrát celý rok, ukázat, co umím, co vím, že umím. Abych byl upřímný, Myslím, že v posledních pár letech se na to tak trochu zapomnělo.“

Jak již bylo zmíněno, Flyers získali Jamieho Drysdalea z týmu Anaheimu Ducks v průběhu loňské sezóny výměnou za Cuttera Gauthiera. Kanadský bek stihl v dresu Letců odehrál 24 zápasů, během nichž si připsal 5 kanadských bodů za 2 branky a 3 asistence. V tabulce +/- byl však i přes málo odehraných zápasů s 18 zápornými body jedním z nejhorších hráčů v týmu.

Rodák z Toronta však přiznal, že se celou uplynou sezónu musel potýkat se zraněním, které si přivodil během úvodního utkání sezóny, kdy Ducks prohráli s Vegas a Drysdale v tomto utkání odehrál téměř 23 minut a připsal si asistenci u jediného gólu Kačerů.

„Nebyla zábava s tím zraněním hrát, ale nějak se to dalo. Zvládl jsem to nejlépe, jak jsem to zvládnout mohl,“ řekl Drysdale. „Doktoři mi říkal, že to bylo ideální. Bylo to asi horší, než si mysleli, že to doopravdy je. Říkají tomu sportovní kýla, ale ve skutečnosti šlo o natržený sval.“

Minulý měsíc označil generální manažer Letců Danny Briere během NHL Scouting Combine Drysdaleovo zranění jako závažné. Na GM Flyers tedy udělalo dojem, že i přesto mladý zadák naskočil do hry a chtěl se podílet na výsledcích týmu.

„Chtěl hrát. Během posledních několika sezón se musel vypořádat s několika zraněními, takže chtěl hrát. Za to ho chválím,“ řekl na adresu Drysdalea manažer Flyers. „Způsobem jakým to zvládl ukázal hodně charakteru a vůdčích schopností. Pro nadcházející sezónu by měl být v mnohem lepší kondici, mělo by se mu hrát mnohem lépe.“

Drysdale uvedl, že zotavení po operaci sportovní kýly proběhlo rychle a minulý týden již začal bruslit. Jeho cílem je, aby byl do začátku tréninkového kempu v září zcela připraven.

„Po skončení sezóny jsem zůstal prakticky celou dobu ve Philly, podstoupil jsem operaci a ihned po ní začal s rehabilitacemi,“ pokračoval obránce Flyers.

Pokud bude zcela v pořádku, je Drysdale svým skvělým pohybem schopný zakládat ze svého obranného pásma útoky a při přesilových hrách rozdávat přihrávky a tvrdé střely. V obou aspektech budou potřeboval Letci obrovskou pomoc. V počtu vstřelených branek na zápas (2.82) totiž Flyers skončili v rámci ligy až na 27. příčce. V přesilových hrách byli vůbec nejhorší, když dokázali zužitkovat pouze 12.2% z nabídnutých početních výhod.

Kanadského obránce si vybral Anaheim Ducks z celkové 6. pozice draftu v roce 2020. Od té doby odehrál Drysdale v NHL celkem 147 zápasů a dokázal nasbírat 50 kanadských bodů za 10 gólů a 40 asistencí. Kompletní sezónu však odehrál pouze jednu, a sice vůbec tu první, kdy v 81 duelech zaznamenal 32 bodů (4+28), díky čemuž se zařadil na druhé místo mezi nováčky obránci. Před Drysdalem byl v bodování pouze Moritz Seider, který nakonec v daném roce získal Calder Trophy pro nejlepšího mladíčka soutěže.

Stejně jako Drysdale, i jeho spoluhráči jsou nadšení, že bude moci od nového ročníku ukázat naplno svůj potenciál.

„Když k nám přišel, hrál (vinou zranění) tak na 50, 60 procent. Hrál i přesto, že měl několik zranění, takže je super ho teď vidět na ledě,“ řekl během středeční akce útočník Joel Farabee. „Je to skvělý bruslař… když hraje na 100 procent, dokáže kontrolovat hru. To je něco, co naše obrana dlouhou dobu potřebovala – hráče, který dokáže kontrolovat hru. Byli jsme nadšení, když jsme jej mohli mít ať už při hře 5 na 5, v přesilových hrách, prostě všude kde si vzpomenete. Je to skvělý hráč.“

Top