Posunou se Flyers na letošním draftu? GM Flyers Danny Briere se uchází o 4. volbu

Podle reportérů se Letci z Philadelphie vehementně snaží získat na letošním draftu lepší pozici, než v současné době disponují. Generální manažer Flyers Danny Briere se měl během středy snažit přesvědčit šéfy Columbusu Blue Jackets, aby mu vyměnili letošní čtvrtou volbu. Obnoví Flyers s Modrokabátníky rozhovory před dnešním prvním kolem draftu?

Zdroje reportéra TSN Pierra LeBruna říkají, že o 4. pozici Columbusu může být až půl tuctu zájemců. GM Letců Danny Briere však předložil svému protějšku Donu Wedellovi poměrně štědrou nabídku, která zahrnovala volbu v prvním kole letošního draftu, první kolo draftu 2025 a hráče z NHL.

„Bylo nám řečeno, že Flyers ve středu předložili Blue Jackets dost velkorysou nabídku výměny výběru v prvním kole draftu a také hráče ze základní sestavy,“ řekl LeBrun. „Aby se Flyers pokusili získat čtvrtou volbu v celkovém pořadí, dost možná byla součástí nabídky i volba v prvním kole v příštím roce.“

Přestože Letci vyhlašovali, že postup do playoff v uplynulém ročníku není vůbec jejich cílem, z pozic zajišťujících postup do bojů o Stanley Cup vypadli svěřenci kouče Johna Tortorelly až v posledním týdnu základní části NHL. Kromě své volby z 12. pozice se generálnímu manažerovi Letců podařilo držet svých cílů a ještě před uzávěrkou přestupů získal výměnou za Seana Walkera do Colorada volbu v prvním kole pro další ročník. Také letos mají Flyers hned dvě volby v prvním kole. Kromě již zmíněné 12. pozice je to volba číslo 32, kterou dostali výměnou za Clauda Girouxa od Floridy.

Podle dalšího renomovaného reportéra Elliotte Friedmana by však o 4. volbu mohla mít zájem také Carolina Hurricanes, která by do trejdu mohla zakomponovat českého útočníka Martina Nečase. Naopak od Flyers podle Friedmana požadovali obě letošní volby v prvním kole a volbu od Colorada v příštím roce, což se Briereovi zdálo příliš. Pro jakou nabídku se nakonec Columbus rozhodne či zda si volbu ponechá se dozvíme již během několika příštích hodin.

Top