You are here
Home > Češi a Slováci v dresu Flyers: Branko Radivojevič

Dnes budeme opět pokračovat v našem seriálu o Čechoslovácích v dresu Flyers a tentokrát zaměříme se slovenského forvarda Branka Radivojeviče.


Branko Radivojevič se narodil 24. listopadu ve slovenských Piešťanech. Poprvé se na brusle postavil v sedmi letech na tréninku Dukly Trenčín, kdy si jeho otec všimnul jeho talentu s hokejkou a míčkem a požádal svého souseda trenéra A-týmu Dukly Trenčín Júliusa Šuplera, jenž souhlasil. Talent rozpoznal na ledě téměř okamžitě.

V roce 1998 se teprve osmnáctiletý mladík vydává za oceán a tři roky nastupuje v nižší OHL za tým Belleville Bulls. V roce 1999 jej draftuje ve třetím kole z 93. místa tým Colorada Avalanche. Laviny mu však smlouvu nenabídnou a tak v roce podepisuje kontrakt s Phoenixem Coyotes a na sezónu 2001/2002 se přesouvá do AHL do týmu Springfield Falcons. V téže sezóně dostává poprvé šanci okusit NHL. Za Phoenix odehraje 18 zápasů, během nichž si připisuje 6 bodů za 4 branky a 2 přihrávky.

V následující sezoně 02/03 už nenechává vedení Phoenixu na pochybách a stává se platným členem prvního týmu. U týmu Coyotes začíná i další sezónu avšak vedení Kojotů jej v jejím průběhu vyměňuje do Philadelphie Flyers, za kterou odehraje 24 zápasů, v nichž zaznamená 9 bodů za 1 branku a 8 asistencí. Svůj hráčský účet v NHL tak uzavřel na 393 zápasech, ve kterých dosáhl na 52 branek a 68 přihrávek a připsal si 252 trestných minut.

Sezóna 2004/2005 je pro NHL poznamenána výlukou. Radivojevič se tak vydává zpět do Evropy. Konkrétně do české extraligy kde hraje za VHK Vsetín, kde odehraje 31 zápasů, během nichž svému celku pomůže 18ti kanadskými body. V půlce sezóny pak odchází do Švédska a nastupuje za Lulea HF, kde odehraje 10 zápasů a zaznamená 11 bodů.

Po výluce se vrací zpět do týmu Letců. Odehraje 62 utkání, avšak příliš nezazáří. Připisuje si pouze 14 bodů za 8 branek a 6 asistencí. Další dvě sezony již nastupuje za tým Minnesota Wild a poté ukončuje kariéru v NHL. Následující sezónu 08/09 se nechává zlákat Spartakem Moskva k působení v KHL. Ve Spartaku se po dvě sezony Radivojevičovi velmi daří a drží si bilanci téměř bodu na zápas. Po třech letech ve Spartaku odchází do Atalantu Mytišči, tady však vydrží jen jeden rok a opět se vrací zpět do Spartaku Moskva.

Odsud odchází před sezónou 13/14 do Něftěchimiku Nižněkamsk, tam však dlouho nevydrží a ještě v průběhu sezóny odchází do týmu HC Slovan Bratislava. Ve Slovanu Bratislava své působení v KHL prozatím uzavřel a podepsal smlouvu s týmem české nejvyšší soutěže, HC Oceláři Třinec.

Úspěchy:

2003 – bronzová medaile z MS
2012 – stříbrná medaile z MS

Top