Mým snem je vyhrát Stanley Cup. Udělám všechno pro to, abych toho Flyers pomohl dosáhnout, hlásí Mičkov po podpisu smlouvy

Matvej Mičkov je oficiálně hráčem Philadelphie Flyers. Po dvou měsících zpráv, otázek a spekulací včera oznámili Letci na svých webových stránkách, že s ruským mladíkem podepsali tříletý nováčkovský kontrakt. Jen něco málo rok poté, co jej celek z Pensylvánie draftoval z celkové sedmé pozice.

Mičkov byl minulé úterý oficiálně propuštěn svým klubem dnes již bývalým klubem SKA Petrohrad, čímž se devatenáctiletému křídelníkovi uvolnila cesta za snem o NHL. O necelý týden později již podepsal s Flyers.

„Jsem nesmírně šťastný, že se oficiálně stávám součástí rodiny Flyers,“ uvedl Mičkov v prohlášení, které vydal tým. „Být v NHL byl můj sen už od dětství. Chtěl bych vyjádřit obrovské poděkování vedení Flyers za důvěru. Udělám vše pro to, abych splnil jejich očekávání. Nemohu se dočkat, až se připojím ke svým spoluhráčům a začneme se společně připravovat na novou sezónu, a hlavně bych rád pozdravil naše fanoušky. Máme stejný sen, a sice vyhrát Stanley Cup. Slibuji, že udělám vše pro to, abych tomuto týmu pomohl toho dosáhnout.“

Rodák z Permu se k Flyers připojí o dva roky dříve, než se původně očekávalo. Když jej Letci minulé léto draftovali do svého týmu, počítali s tím, že se Mičkov přidá k týmu z Philadelphie až v sezóně 2026/2027. Devatenáctiletý mladík měl totiž s SKA Petrohrad platnou smlouvu na 3 roky. To a nejistá geopolitická situace způsobily, že Mičkov se na draftu propadl „až“ na sedmé místo.

Flyers však s ruským talentem komunikovali už před loňským draftem a byli ochotní si na tak výborného hráče klidně tři roky počkat.

„Udělali jsme odvážný krok, ale doufáme, že z toho bude jackpot,“ řekl generální manažer Flyers Danny Briere po loňském draftu. „To ukáže až čas. Teď je ještě trochu brzy. Cítíme, že až bude připraven se k nám připojit, tak by mohl být rozdílovým hráčem. Je to riziko, které jsme ochotni podstoupit a chvíli si počkat, abychom měli tak skvělého hráče.“

V minulé sezóně odehrál Mičkov pouze jeden zápas za SKA Petrohrad, jeden z nejlepších ruských týmů. Poté, co třikrát seděl v roli zdravého náhradníka na tribuně a ve svém jediném vystoupení odehrál pouhých 6:12 minut, byl poslán na hostování do Soči, jednoho z nejhorších týmů KHL. Ve 47 zápasech si připsal 41 bodů za 19 gólů a 22 asistencí.

Jako teenager hrající proti dospělým profesionálům zaznamenal Mičkov v 91 zápasech v KHL celkem 66 bodů za 30 branek a 36 přihrávek. Během svého působení v juniorce Mičkov naprosto demoloval své soupeře, když v 84 zápasech MHL nastřílel 68 gólů a přidal 39 asistencí.

Top