Flyers vyplatí Cama Atkinsona ze smlouvy

Vedení Flyers se nakonec rozhodlo pro vyplacení zkušeného útočníka Cama Atkinsona ze stávajícího kontraktu. Pětatřicetiletý forvard se tak začátkem července stane nechráněným volným hráčem a bude se tak moci hledat nové angažmá.

Atkinsonovi ze stávajícího sedmiletého kontraktu zbýval poslední rok s cap hitem 5.875 milionů dolarů. Podle serveru PuckPedia.com bude Atkinsonův cap hit v sezóně 2024-25 činit 2,358 milionu dolarů a v následující sezóně 2025-26 to bude 1,758 milionu dolarů. V sezóně 2024-25 tedy Flyers ušetří 3,517 milionu dolarů, avšak o rok později budou muset stále téměř dva miliony platit.

Generální manažer Letců z Philadelphie se o Atkinsonově osudu musel rozhodnout do konce týdne. Neděle je totiž poslední dnem, kdy týmy mohou takzvaný buyout uplatnit.

Během dnešního dne vydal GM Flyers Danny Briere na adresu zkušeného amerického forvarda následující prohlášení.

„Když jde o hráče s úspěchy a charakterem, jaký má Cam, tak je to mimořádně těžké rozhodnutí. Cam po celou dobu svého působení u Flyers prokazoval neuvěřitelnou pracovní morálku a profesionalitu, což je pro něj jako pro hráče i člověka skutečnou chloubou. Byl jsem přímým svědkem toho, kolik úsilí, odhodlání a vytrvalosti vynaložil během neuvěřitelně náročné rehabilitace, aby se mohl vrátit a být lídrem našeho týmu na ledě i mimo něj.“

„Chtěl bych Camovi poděkovat za všechno úsilí, které vložil do zvyšování úrovně našeho týmu. Cam bude mít v organizaci Flyers vždy své místo a my jemu i jeho rodině přejeme do budoucna hodně úspěchů.“

Během tří let ve Philadelphii byl Atkinson skutečným profesionálem a zodpovědným hráčem. Ve své první sezóně v oranžovo-černém dresu získal rodák z Riverside Bobby Clarke Trophy jako nejužitečnější hráč týmu. Ale poté, co vynechal celou sezónu 2022-23 kvůli zranění krku, které si vyžádalo operaci, jeho produktivita i vytížení na ledové ploše klesly a několikrát se jej kouč John Tortorella rozhodl poslat jako zdravého náhradníka na tribunu.

Uplynulou sezónu zakončil zkušený forvard s 28 kanadskými body za 13 branek a 15 asistencí. Do tabulky plus/minus si během 70 utkání připsal velmi špatných 22 záporných bodů. V posledních 13 duelech základní části strávil Atkinson na ledové ploše v průměru jen 10 minut a 50 vteřin i přesto, že Flyers hráli důležité zápasy o playoff. V posledním duelu proti Capitals měl zkušený forvard ice-time pouze 4:41.

Na pozici pravého křídla, kde Cam Atkinson hraje, mají Letci z Philadelphie poměrně hodně mladých a nadějných hráčů. Kromě Matveje Mičkova jsou to Owen Tippett, Tyson Foerster, Bobby Brink či Samu Tuomaala, který má za sebou velmi vydařenou sezónu na farmě v Lehigh Valley.

Top