GAME 7: Flyers vs. Islanders

Rozhodující sedmé utkání je tady! Letci z Philadelphie dokázali hned dvakrát po sobě utéct hrobníkovi z lopaty a vybojovali si tak ještě jedno utkání, které rozhodne o posledním postupujícím do finále konference. Flyers a Islanders čeká zápas ve Scotiabank Aréně od 01:30 SEČ a českoslovenští fanoušci jej mohou sledovat klasicky na stanici Nova Sport 1.

Dnešní soupeři mají za sebou ve druhém kole šest zápasů a jelikož je dnes na programu další, je jasné že každý z týmů zatím zvítězil ve třech. Islanders ovládli hned první duel, kdy Letce vynulovali a zvítězili 4:0. Svěřenci kouče Alaina Vigneaulta dokázali stav srovnat, když ve druhém zápase vyhráli 4:3 po prodloužení. Následující dva zápasy skončily vítězstvím Ostrovanů. Utkání číslo tři dokázali vyhrát 3:1, čtvrtý zápas pak 3:2. První mečbol však Isles nevyužili, když Letci zvítězili opět 4:3 po prodloužení. Také poslední vzájemný zápas se musel rozhodnout až v prodloužení a opět dopadl lépe pro Letce, kteří tentokrát vyhráli 5:4.

Nejlepší moment celého ročníku se uskutečnil před minulým zápasem, když se zpět do sestavy vrátil švédský forvard Oskar Lindblom, který ještě před dvěma měsíci podstupoval svou poslední chemoterapii. Mimo hru však zůstal zkušený kanadský forvard Sean Couturier, který nedohrál pátý zápas vinou zranění v dolní části těla. V sestavě Letců navíc vinou zranění chyběl také mladičký Joel Farabee, který zřejmě utrpěl otřes mozku po tvrdém hitu obránce Pelecha.

Kouč Letců Alain Vigneaul zřejmě nebude experimentovat jelikož k tomu nemá žádný větší důvod. Mezi tři tyče Flyers by tak měl nastoupit dvaadvacetiletý kanadský gólman Carter Hart, který v letošním playoff odchytal 13 zápasů s úspěšností zákroků 92.9% a průměrem 2.17 gólu na zápas. Záda by měl mladičkému kolegovi krýt jeho zkušený kolega Brian Elliott.

Barry Trotz dnes avizoval, že v sestavě svého celku učiní několik změn a včera proběhla také diskuse o brankářích týmu z Brooklynu. Je tedy velice možné, že do branky Ostrovanů dnes nastoupí zkušený německý gólman Thomas Greiss, jenž ve vyřazovacích bojích odchytal zatím pouze dva zápasy, avšak jeho statistiky jsou vynikající – úspěšnost 94.9%, průměr 1.68 gólu na zápas. Mezi tři tyče však může nastoupit také ruský gólman Semjon Varlamov, na kterého vsází kouč Isles více. Rodák ze Samary odchytal v letošním playoff 14 zápasů s úspěšností zákroků 92.1% a průměrem 2.00 gólu na zápas.