GAME 6: Flyers vs. Islanders

Vynutit si sedmý rozhodující zápas budou chtít dnes hokejisté z Philadelphie, kteří dnes v noci od 01:00 SEČ vyzvou v dalším duelu mužstvo New Yorku Islanders. Flyers byli na pokraji vyřazení už v posledním duelu, kdy výhru Letců zachránil až v prodloužení gólem na 4:3 útočník Scott Laughton. Šestý zápas série s Isles můžou čeští a slovenští fanoušci sledovat na stanici Nova Sport 1.

Dnešní soupeři mají za sebou v letošním play-off zatím 5 vzájemných soubojů a jak již bylo zmíněno, lépe jsou na tom Islanders, kteří vedou 3:2. První duel zvládli lépe právě svěřenci Barryho Trotze, když zvítězili 4:0. V odvetě se radovali Letci po výhře 4:3 v prodloužení. Třetí duel patřil opět Islanders, kteří dokázali zvítězit 3:1. Také čtvrtý zápas pak skončil výhrou Ostrovanů, kteří radovali z těsné výhry 3:2.

Poslední dvě utkání neodehrál rakouský forvard Michael Raffl, který v letošním play-off předváděl poměrně solidní výkony. Není tak úplně jasné, zdali se u zkušeného útočníka jedná o nějaké zranění nebo chtěl kouč Alain Vigneault změnit sestavu. Otazník dnes visí také nad útočníkem Seanem Couturierem, který nedohrál minulé utkání vinou zranění při jednom ze soubojů ve druhé třetině. Zdali bude zkušený Kanaďan schopen nastoupit se dozvíme až před samotným startem utkání. Připraven by teoreticky mohl být útočník Oskar Lindblom, který se již dvakrát zúčastnil předzápasového rozbruslení.

Co se Islanders týče, není jisté, zdali do dnešního šestého zápasu zasáhne útočník Matt Barzal, který podobně jako Couturier nedokončil minulé utkání. Mladý forvard odstoupil poté, co jej při střele zasáhl holí do obličeje kapitán Letců Claude Giroux.

V brance Letců z Philadelphie se dnes s určitostí představí dvaadvacetiletý kanadský gólman Carter Hart, který několika parádními zákroky v prodloužení zachránil svému týmu sezónu. Rodák z kanadského Sherwood Parku odchytal v letošním play-off zatím 12 zápasů s úspěšností zákroků 92.9% a průměrem 2.12 gólu na zápas. Záda by tak měl svému kolegovi krýt zn

Kouč Islanders Barry Trotz sice neřekl, kterému z gólmanů dá dnes přednost, avšak dá se očekávat, že to i dnes bude dvaatřicetiletý ruský gólman Semjon Varlamov. Rodák ze Samary totiž v letošních vyřazovacích bojích odchytal 13 zápasů s úspěšností zákroků 92.9% a průměrem 1.85 gólu na zápas. Náhradním gólmanem tak zřejmě bude německý brankář Thomas Greiss.