GAME 4: Flyers vs. Islanders

Po včerejší prohře jsou hokejisté z Philadelphie ve druhém kole letošního playoff opět pozadu. Svěřenci kouče Alaina Vigneualta dnes od 02:00 SEČ budou chtít srovnat stav série na 2:2, když v torontské Scotiabank Areně vyzvou mužstvo New Yorku Islanders, které zatím svého soupeře přehrává ve všech aspektech hry.

Jelikož se dnes jedná o čtvrté utkání série tak je jasné, že se obě mužstva utkala v letošním playoff zatím třikrát a ve více duelech byli zatím úspěšnější hráči Barryho Trotze. Mužstvo z Brookylnu ovládlo hned první duel, kdy svého soupeře v první třetině naprosto přehrálo a i přesto, že Flyers ve druhé části hráli mnohem lépe se z výhry 4:0 radovali Islanders. Do druhého utkání naopak vstoupili lépe Letci, kteří se dostali do vedení 3:0, o které se však nechali připravit a zápas nakonec dospěl až do prodloužení, v němž Letcům vystřelil výhru Phil Myers. Včerejší zápas opět odstartovali lépe Letci, avšak kromě první třetiny, kdy se dostali do vedení, byli naprosto tragičtí a Isles nakonec dokázali zvítězit 3:1.

Zpět do sestavy Flyers se po jednozápasové pauze včera vrátil Scott Laughton, který společně s Jamesem Van Riemsdykem a Tylerem Pitlickem vytvořili nejlepší útok svého týmu v utkání. Koho pro dnešní utkání zařadí kouč Vigneault však není jasné.

Jelikož včerejší utkání odchytal Carter Hart a kouč Alain Vigneault bude chtít zkusit možná změnu, je možné že se dnes do branky postaví po dlouhé době zkušený kanadský gólman Brian Elliott. Rodák z Newmarketu odchytal zatím pouze 2 zápasy s úspěšností zákrok 91.3% a průměrem 1.47 gólu na zápas. Možné však je, že Flyers i dnes vsadí na svou jedničku Cartera Harta.

Islanders nemají potřebu nic měnit a v brankovišti by se tak měl opět představit zkušený ruský gólman Semjon Varlamov. Dvaatřicetiletý rodák ze Samary odchytal v letošním playoff zatím 12 utkání s úspěšností zákrok 93.5% a průměrem 1.69 gólu na zápas. Záda by měl Varlamovovi krýt jeho něměcký kolega Thomas Greiss.