GAME 3: Flyers vs. Islanders

Po včerejším srovnání série ze strany Flyers se dnes budou oba týmy snažit dostat do vedení. Hokejisté z Philadelphie se v noci od 01:00 SEČ utkají ve Scotiabank Areně s mužstvem New Yorku Islanders. Třetí duel této série mohou čeští a slovenští příznivci sledovat na stanici Nova Sport 1.

Flyers a Islanders mají za sebou dvě utkání, z nichž jedno patřilo Ostrovanům a druhé Letcům. První duel naprosto ovládli hráči Barryho Trotze, kteří se díky vynikající první třetině dostali do tempa a nakonec se radovali z poměrně snadné výhry 4:0. Druhý zápas mohl být zrcadlově odlišný. Flyers se v první třetině díky dvěma brankám Kevina Hayese a jedné trefě Seana Couturiera dostali do vedení 3:0, o které se však nechali připravit a zápas tak musel dojít až do prodloužením, v němž nakonec rozhodl Phil Myers.

Kouč Alain Vigneault včera udělal změnu v sestavě, když nahradil Scotta Laughtona zkušeným Jamesem Van Riemsdykem, který vynechal několik zápasů vinou nepříliš přesvědčivých výkonů. Kromě Oskara Lindbloma by měli být všichni hráči připraveni k zápasu. Kdo však bude pouze zdravým náhradníkem není zcela jasné.

Flyers neoznámili, který z brankářů by se dnes měl postavit mezi tři tyče. Dost pravděpodobně to však bude dvaadvacetiletý kanadský gólman Carter Hart, který odchytal většinu utkání v letošním playoff. Rodák ze Sherwood Parku má na kontě 10 zápasů s úspěšností zákroků 93.5% a průměrem 1.97 gólu na zápas. Zkušený Brian Elliott odchytal pouze dvě utkání a jeho statistiky jsou – 1.47 GAA, 91.3%.

Včerejší zápas hned v první třetině opustil ruský gólman Semjon Varlamov, avšak dá se očekávat, že mezi tři tyče nastoupí také dnes. Zkušený ruský gólman odchytal v letošním playoff 11 zápasů s úspěšností zákroků 93.2% a průměrem 1.78 gólu na zápas. Thomas Greiss odchytal zatím pouze zbytek včerejšího duelu, kdy kryl 20 z 21 střeleckých pokusů Flyers.