GAME 2: Flyers vs. Islanders

Srovnat stav série na 1:1 se dnes budou snažit hokejisté z Philadelphie, kteří do druhého kola letošního playoff nevstoupili vůbec dobře. Svěřenci trenéra Alaina Vigneaulta vyzvou dnes od 21:00 SEČ ve Scotiabank Areně mužstvo New Yorku Islanders. Čeští a slovenští fanoušci mohou dnešní duel sledovat na stanici Nova Sport 1.

Flyers odstartovali sérii s Isles naprosto tragicky, když se v první třetině prvního duelu nechali zatlačit a prakticky k ničemu se nedostali. Hokejisté z Brooklynu toho využili, když se v sedmé minutě prosadil velezkušený obránce Andy Greene. Letci se sice ve druhé části zvedli, avšak jejich útoky narážely na bezchybného Varlamova. Ve třetí třetině se snažili Flyers srovnat, ale dvěma rychlými góly rozhodli Ostrované o svém vítězství, které ještě pečetili gólem do prázdné branky. Tým Barryho Trotze tak vede 1:0 na zápasy.

Zpět do sestavy Letců se po několika zápasové pauze vrátil důrazný forvard Nic Aubé-Kubel, který by tak neměl v sestavě Letců chybět ani dnes. Kouč Alain Vigneault by Tak měl mít k dispozici všechny své hráče kromě Oskara Lindbloma, který se připravuje na návrat do sestavy Letců. Kdo bude pouze zdravým náhradníkem nechtějí trenéři během playoff prozrazovat tudíž sestavu se dozvíme až před samotným startem utkání.

Jisté by však měl být to, že do brankoviště Letců z Philadelphie se dnes opět postaví dvaadvacetiletý kanadský gólman Carter Hart, který je pro svůj tým v mnoha zápasech jedinou záchranou. Rodák ze Sherwood Parku odchytal v letošním playoff zatím 8 zápasů s úspěšností zákroků 93.8% a průměrem 1.86 gólu na zápas. Náhradním gólmanem by tak měl být i dnes velezkušený Brian Elliott.

Také Islanders mají pro letošní vyřazovací boje svou brankářskou jedničku zatím jasnou. Mezi třemi tyčemi Isles by se měl představit ruský gólman Semjon Varlamov, který má na svém kontě z posledních dvou zápasů dvě čistá konta. Dvaatřicetiletý rodák ze Samary odchytal v letošním Stanley Cupu 10 zápasů s úspěšností zákroků 94.1% a průměrem 1.50 gólu na zápas. Záda by měl Varlamovovi krýt německý brankář Thomas Greiss.