Preview: Flyers vs. Bruins (příprava)

Po čtyřiadvaceti hodinách čeká hokejisty z Philadelphie další přípravný duel. Tentokrát se fanoušci Flyers mohou těšit již na téměř kompletní sestavu, když se od 01:00 SEČ představí v bostonské TD Garden také hráči jako kapitán Claude Giroux, Jakub Voráček či Wayne Simmonds.

Vedení Letců se dnes rozhodlo zredukovat počet hráčů na kempu, když zpět do juniorských lig či na farmu Lehigh Valley Phantoms poslalo hned 18 hráčů, mezi nimiž se nacházel například talentovaný gólman Carter Hart, obránce Philippe Myers či forvard German Rubtsov.

Na kempu však stále zůstává letošní dvojka draftu Nolan Patrick či nadějný švédský útočník Oskar Lindblom. Oba hráči dnes, stejně jako včera, nebudou v sestavě Letců z Philadelphie chybět. Z mladých hráčů se proti Bostonu představí také obránci Robert Hagg, Sam Morin a Travis Sanheim.

První zápas v přípravě čeká čtveřici hlavních útočníků Flyers. V TD Garden se tak představí Claude Giroux, Jakub Voráček, Wayne Simmonds i Sean Couturier. V obraně si pak svůj letošní debut odbude důrazný český bek Radko Gudas a Andrew MacDonald.

Jelikož včera v Allentownu chytal Michal Neuvirth a v Brooklynu se představil Alex Lyon, dnes v noci se poprvé v oranžovo-černém dresu představí zkušený kanadský gólman Brian Elliott, jehož Flyers získali začátkem léta jako náhradu za Steva Masona.

Sestavy

Philadelphia Flyers

Útočníci: Travis Konecny, Sean Couturier, Wayne Simmonds, Michael Raffl, Claude Giroux, Colin McDonald, Valtteri Filppula, Oskar Lindblom, Taylor Leier, Nolan Patrick, Jordan Weal, Jakub Voráček

Obránci: Radko Gudas, Ivan Provorov, Andrew MacDonald, Robert Hagg, Sam Morin, Travis Sanheim

Brankáři: Brian Elliott, Alex Lyon

Stadion


TD Garden je arena v Bostonu jmenující se po svém sponzorovi – TD Bank. Lidé jí však běžně říkají The Garden nebo i Boston Garden. Bývalým názvem byl FleetCenter a Shawmut Center. Arena je domovem Bostonu Bruins z NHL, Bostonu Celtics z NBA a Bostonu Blazers z NLL. Každoročně se zde utkávají bostonské univerzity v hokejovém turnaji Beanpot. Univerzity z celé Nové Anglie se zde setkávají v hokejovém klání Hockey East Championship. Aréna byla slavnostně otevřena 30. září 1995. Náklady na celou stavbu činily 160 miliónů dolarů. Kapacita stadionu pro hokejová utkání je 17.565 diváků.

Top