Flyers přišli na úkor Golden Knights o Pierra-Edouarda Bellemarea

Dnes v noci od 02:00 SEČ bylo v Las Vegas na programu každoroční předávání cen NHL Awards, během něhož letos nově vzniklý klub Golden Knights oznamoval své volby v takzvaném expansion draftu. Každý z celků nejprestižnější hokejové ligy na světě tak přišel na úkor týmu z nevadské pouště o jednoho svého hráče.

Všechny týmy odevzdali během uplynulého víkendu seznam hráčů, které před draftem Las Vegas chrání. Tyto hráče a mladíky, kteří v profesionálních ligách neodehráli více než dvě sezony si generální manažer Vegas George McPhee do svého nového celku vybrat nemohl.

Z týmu Flyers byli podle většiny reportérů největšími adepty na odchod rakouský útočník Michael Raffl a český gólman Michal Neuvirth. Celek z Las Vegas si však do svého týmu nakonec vybral zkušeného francouzského forvarda Pierra-Edouarda Bellemarea, který ve Philadelphii zastával po odchodu Marka Streita také roli asistenta kapitána.

Rodák z Paříže strávil ve Philadelphii tři sezóny, během nichž odehrál celkem 237 zápasů a do svých statistik si připsal 34 kanadských bodů za 17 branek a stejný počet přihrávek. Trenér Dave Hakstol navíc Bellemarea využíval během oslabení, kde byl velmi platným hráčem.

V uplynulém ročníku odehrál dvaatřicetiletý francouzský útočník všech 82 zápasů základní části, v nichž zaznamenal pouhé čtyři kanadské body (2+2). Za své vůdčí schopnosti si však vysloužil roli asistenta kapitána i novou tříletou smlouvu.

Top