TOPlist

Ofenziva Flyers po přesunu Voráčka ožila. Českému útočníkovi to však nepomohlo
25.11.2015 17:10

Střelecké trápení Flyers se zastavilo v čase 167 minut a 54 sekund. Letci ve včerejším utkání s Carolinou Hurricanes dokázali konečně skórovat a po třech zápasech se tak mohli znovu radovat ze zisku dvou bodů, když porazili Canes 3:2 v prodloužení.

Letci dokázali v pondělním utkání s Hurricanes zvítězit 3:2 po prodloužení, český útočník se ale mezi střelce bohužel opět nezapsal.

Jakub Voráček v pondělí neodehrál špatný zápas, avšak zaznamenal mnohem méně střeleckých pokusů než obvykle. Kladenský rodák na branku Caroliny vyslal jedinou střelu.

Čas strávený na ledě se přitom sedmadvacetiletému útočníkovi nijak zásadně nezměnil. Voráček odehrál 16 minut a 42 vteřin, což je zhruba o dvě minuty méně než je zvyklý, když nastupuje po boku Clauda Girouxa.

„Je to v pohodě,“ tvrdí Voráček. „Myslím, že v pondělí jsme si vytvořili kvalitní šance, díky čemuž jsme skórovali. V Ottawě jsme měli sice hodně střel, ale ty nebyly ani zdaleka tak nebezpečné, jako proti Carolině.“

„Jak říkám, myslím si, že všechny lajny hrály dobře. V útočném pásmu jsme si vedli opravdu dobře. Byl to skvělý zápas.“

K dalším změnám ve složení útočných formací musel Dave Hakstol sáhnout v průběhu utkání, poté, co se zranil Sam Gagner.

Šestadvacetiletý forvard utrpěl tržnou ránu v obličeji a vynechal tak dvě třetiny utkání s Canes.

„Myslím si, že všechny formace odvedly dobrou práci,“ uvedl kouč Letců. „Velkou část utkání jsme museli hrát na 11 útočníků, takže samozřejmě došlo k míchání útoků a k různým kombinacím.“

„Mám opravdu radost, že ať už byla na ledě lajna v jakémkoliv složení, nemělo to na naši hru vliv. Řekl bych, že hlavně prvních 40 minut kluci hráli, tak jak hrát měli.“

Speciální formace

Flyers v utkání s Carolinou ukončili čekání na gól z přesilové hry. Letci v předchozích utkáních nevyužili 7 početních výhod v řadě. Proti Hurricanes se jim ovšem podařilo využít hned dvě, což dokázali naposledy 7. listopadu ve Winnipegu.

Letci si navíc vedli skvěle také v oslabení, když dokázali ubránit všech pět přesilových her Canes. Skvělý výkon formací na oslabení pak podtrhl Claude Giroux svým gólem v oslabení.

„Odvedli jsme dobrou práci,“ pochvaloval si Dave Hakstol.

Flyers povolali Colina McDonalda

Kvůli zranění Sama Gagnera včera vedení Letců povolalo ze své farmy útočníka Colina McDonalda.

Jednatřicetiletý křídelník v letošním ročníku odehrál v dresu Phantoms 4 utkání, během nichž zaznamenal 1 asistenci. Čtrnáct zápasů McDonald vynechal vinou zranění, které utrpěl v úvodním utkání této sezóny.

Kapitán Phantoms, jenž se k farmářskému celku Letců připojil letos v létě, kdy jako volný hráč podepsal ve Philadelphii jednoletou dvoucestnou smlouvu, působil poslední tři sezóny v organizaci Islanders.

V jejich dresu McDonald odehrál 133 utkání a připsal si 43 bodů za 17 branek a 26 asistencí.

Zkušený útočník bude k dispozici už pro dnešní utkání a je tedy možné, že nastoupí právě proti svému bývalému klubu.

Autor: Lukáš Hél