TOPlist

Flyers tahali v utkání s Buffalem za kratší konec, avšak Sabres podlehli až v prodloužení
28.10.2015 12:25

Po těžkém utkání s NY Rangers, které Letci z Philadelphie dokázali porazit 3:2 po samostatných nájezdech, přivítali v úterý večer ve svém domácím stánku hokejisté Flyers Buffalo Sabres.

"Musíme najít způsob, jak se na ně připravit," řekl útočník Jake Voráček. "Musíme nastoupit stejně, jako bychom hráli proti Rangers, Chicagu nebo Pittsburghu. Na tom nezáleží. Je to obyčejný zápas základní části. Musíme najít způsob, jak získat dva body."

Do utkání však lépe vstoupili hosté, když v sedmé minutě výborným napadáním za brankou domácích získali kotouč Ennis s O´Reillym a Tyler Ennis střelou z úhlu pod břevno překonal Masona, 0:1. "Byl jsem v dobré pozici," řekl Mason. "Nestál jsem nějak jinak, než bych měl, to prostě našel tu skulinu."

O čtyři minuty později šli Sabres do vedení 0:2. Při vyloučení kapitána Girouxe za hrubost, sehráli krásnou přesilovou kombinaci, do níže se zapojilo všech pět hráčů hostí a na jejímž konci stál McGinn. O několik minut později musel opustit hřiště Bellemare, jehož ze hry vyřadilo zranění pravé nohy. Bellemareúv parťák z útoku Chris VandeVelde v čase 14:20 přijal na útočné modré čáře přihrávku od Whitea a z levého kruhu, rychlou střelou zápěstím překonal Johnsona v brance Sabres a snížil tak na 1:2. Kontaktní branka VandeVelda přinesla oživení útočníku Flyers, ale stále to nebylo to, co si představovali.

"Nehráli jsme naši nejlepší hru a takhle by to nešlo," řekl Vandevelde. "Musíme jít na led a být připraveni na další hru. Dnes večer jsme byli všude pozdě. Máme štěstí. V závěru zápasu jsme zabojovali. To ukazuje, že v nás něco je. Nesplnili jsme však to, co jsme chtěli, a oni si zasloužili vyhrát o trochu víc."

Druhá dvacetiminutovka branku nepřinesla, vše podstatné se událo až ve třetí části. Ve 49. minutě prošel po levém křídel do útočného pásma Scott Laughton, jenž poslal kotouč přes Cody Fransona napříč útočným pásmem až k Brayden Schennovi, který si najížděl k levé tyči Johnsnovi branky a kotouč dorážel za jeho záda a vyrovnal tak na 2:2.

O minutu a půl později však vrátil Buffalu vedení obránce Jake McCabe, 2:3. Poslední desetiminutovku Buffalo dominovalo a zdálo se, že se z Philadephie odveze vítězství 3:2. Tomu zabránil v čase 59:06 Brayden Schenn, který při power play domácích tečoval za záda Johnsona střelu kapitána Girouxe a zařídil svému týmu prodloužení, 3:3.

"Nebyli jsme schopní udržet naši hru z jedné třetiny do druhé na pevných základech," řekl trenér Dave Hakstol. "Ale našli jsme způsob, jak pokračovat a držet krok se soupeřem a v závěru jsme se vybojovali prodloužení."

Po třetí v řadě si tak Letci mohli vyzkoušet nově zavedené prodloužení 3 na 3. Po vítězství nad Bostonem a nad Rangers na nájezdy, včera večer hokejisté Philadephie bohužel nenavázali na svá dvě předešlá utkání. Vynikající šanci měl Scott Laughton, ale jeho dorážku zastavil brankář Johnson na brankové čáře a z následné akce vyslali Zemguse Girgensonse do úniku, jenž rychlou střelou nad rameno Masona získal svůj první bod v sezoně a pro svůj tým vítězství 4:3 po prodloužení.

"Je to těžké," řekl Flyers brankář Steve Mason o prodloužení tři na tři. "Je to jen náhoda po náhodě, šance za šancí. To je důvod, proč tolik zápasů končí v prodloužení."

PHILADEPHIA FLYERS – BUFFALO SABRES 3:4 OT (1:2, 0:0, 2:1 – 0:1)

Sestava Flyers: Mason (Labarbera) – Streit, Schultz, Voráček, Giroux, Raffl – Gudas, Del Zotto, Simmonds, Gagner, Read – Schenn L., Medvedev, Schenn B., Laughton, Umberger – White, Bellemare, VandeVelde

Sestava Sabres: Johnson (Ullmark) – Ristolainen, Gorges, Ennis, O´Reilly, Deslauries – Pysyk, McCabe, Reinhart, Eichel, Larsson – Franson, Coliacovo, Gionta, Girgensons, Moulson, McGinn, Legwand, Foligno

Branky: 14:20 VandeVelde (White, Schenn L.), 48:14 Schenn B. (Laughton, Schenn L.), 59:03 Schenn B. (Giroux, Streit) – 06:36 Ennis (O´Reilly), 10:39 McGinn (Larsson, Gionta), 49:38 McCabe (Franson, Larsson), 62:29 Girgensons (Coliacovo)

Hvězdy utkání:

1. Brayden Schenn (PHI) - G:2, A:0, Střely: 2, Hity: 1, Body: 2, +/-: 0, Icetime: 14:36
2. Ran O´Rielly (BUF) - G:0, A:1, Střely: 2, Hity: 1, Body: 1, +/-: 0, Icetime: 21:27
3. Rasmus Ristolainen (BUF) - G:0, A:0, Střely: 3, Hity: 2, Body: 0, +/-: -1, Icetime: 25:02

Autor: Jan Richter