TOPlist

Preview: Flyers vs. Canadiens
15.11.2014 21:15

Druhé utkání během čtyřiadvaceti hodin čeká dnes v noci od 01:00 SEČ hokejisty Flyers. Letci z Philadelphie se po včerejším nevydařeném utkání s Columbusem přesunuli do Montrealu, kde v Bell Centre vyzvou domácí Canadiens. Tým z Montrealu má v letošním ročníku NHL opravdu vynikající formu, když po 17 zápasech Habs dokázali nasbírat již 25 bodů a vévodí tak tabulce Atlantické divize.

Flyers a Canadiens na sebe v dosavadním průběhu letošní sezóny již jedenkrát narazili, a sice hned v úvodu sezóny ve philadelphském Wells Fargo Center. Letci sice díky dvěma brankám Wayna Simmondse a gólu Michaela Raffl nad Habs vedli po čtyřiceti minutách již 3:0, avšak ani takový náskok si svěřenci trenéra Craiga Berubeho nedokázali pohlídat. Canadiens třemi góly v rozmezí sedmi minut utkání srovnali a poslali do prodloužení, v němž se však diváci rozhodující trefy nedočkali. Obrat tak hokejisté z Montrealu dokonali až v nájezdech a zvítězili tak 4:3.

Stejně jako v předchozích duelech tak i dnes budou Letci z Philadelphie ve své sestavě postrádat hned pětici zraněných hráčů. Do zápasu s Montrealem se s určitostí nezapojí obránci Luke Schenn (rameno), Andrew MacDonald (koleno), Kimmo Timonen (krevní sraženiny) a útočníci Ryan White (břicho) a Michael Raffl, jehož trápí zranění nohy. Pouze v roli náhradníka by měl být i útočník Blair Jones.

Trenér Canadiens Michel Therrien si v úvodu letošního ročníku s velkým množstvím zraněných hráčů dělat starosti příliš nemusí. Montreal totiž bude v dnešním zápase postrádat pouze jediného hráče, kterým je dvaadvacetiletý útočník Michael Bournival, jenž laboruje se zraněním ramene. Zbytek svého kádru má kouč Habs plně k dispozici.

Po pětizápasové pauze se v brance Flyers se největší pravděpodobností představí dvaatřicetiletý gólman Ray Emery, jenž při špatné formě Steva Masona v úvodu sezóny předváděl vynikající výkony, kterými držel Letce během několika zápasů ve hře. Rodák z kanadského Hamiltonu letos odchytal 6 utkání s úspěšností zákroků 91.5% a průměrem 2.74 gólu na zápas.

To Canadiens vsadí v utkání s Philadelphií opět na svou brankářskou jedničku a dlouholetou oporu Careyho Price, jenž svého brankářského kolegu Dustina Tokarskiho pouští do branky spíše sporadicky. Sedmadvacetiletý kanadský reprezentant odchytal v dosavadním průběhu letošní sezóny již 14 utkání s úspěšností zákroků 92.7% a průměrem 2.32 gólu na zápas.

5.11.2014 Canadiens vs. Blackhawks 0:5

Bell Centre (francouzsky Le Centre Bell), dříve znám jako Molson Centre, je domovem Montrealu Canadiens od 16. března 1996. Habs opustili svou předchozí historickou halu Montreal Forum po posledním utkání konaném 11. března téhož roku. Stavba pokrývá plochu o rozloze 15 680 metrů čtverečných. Je lokalizována do jižní části Montrealu a je napojena na stanice metra Lucien-L´Allier a Bonaventure a na podzemní město. Vlaková stanice Lucien-L´Allier je napojena přímo do budovy. Hala má největší kapacitu ze všech stadionů NHL.