TOPlist

Letci se chtějí během dlouhé pauzy psychicky restartovat

16.1.2017 21:30

Fanoušci Philadelphie Flyers v poslední době příliš radosti nezažívají. Když už to vypadá, že nemůže být hůř, Letci své příznivce vždy dokáží vyvést z omylu.

Včerejší utkání na ledě Washingtonu, kde se Flyers hlavně v druhé polovině zápasu úplně sesypali a po zásluze dostali výprask 5:0, jen podtrhlo jejich formu v posledních týdnech.

Jediným pozitivem je nyní to, že mají svěřenci trenéra Davea Hakstola téměř týden na to, aby se ze špatných výsledků vzpamatovali a znovu začali sbírat body.

„Jsme na tom celkem špatně. Netuším, o kolik horší to ještě může být,“ přiznal po včerejší prohře Wayne Simmonds. „Myslím, že je za tím kombinace více věcí. Neřekl bych ale, že je to slabým výkonem. Máme prostě problém s proměňováním šancí. Vytváříme si šance, ale nedokážeme z nich vytěžit gól jako dříve. Je to frustrující.“

V prvních dvou třetinách přitom byli Letci lepším týmem. V první dvacetiminutovce přestříleli domácí poměrem 13:5. Ve druhé třetině ještě s Capitals také drželi krok, přestože Washington otevřel v polovině třetiny skóre po obrovské chybě obránce Michaela Del Zotta.

Zápas ale jednoznačně rozhodla závěrečná část, v níž Flyers inkasovali 4 ranky v průběhu pěti minut.

„Je to pro nás teď rozhodně těžké období,“ řekl gólman Steve Mason. „Nejsme hrdí na to, jak se věci vyvíjí. Teď si dáme od hokeje na pár dní pauzu, což si myslím, že nám v současné situaci prospěje. Potom se vrátíme a začneme znovu.“

Letci z posledních 11 utkání hned v osmi případech inkasovali 4 a více branek. Když k tomu přidáme jejich produktivitu, tak je jasné, že s body v takovéto formě opravdu počítat nemohou.

Kapitán týmu Claude Giroux se mezi střelce nezapsal už 11 utkání v řadě a jeho útočná formace opět nebodovala.

Giroux se tak snažil po utkání s Capitals využít alespoň své vůdčí schopnosti, když si vzal v šatně slovo a několik minut promlouval ke svým spoluhráčům.

S novináři si ale následně povídat příliš nechtěl.

„Nevím, odpověděl na otázku, co se děje s jeho útočnou lajnou. „Opravdu nevím.“

Bojí se hráči po špatných výkonech něco na své hře měnit?

„To je dobrá otázka. Nevím,“ odpověděl krátce kapitán Flyers.

Co tedy stojí za špatnými výsledky Letců z Philadelphie?

„Děláme teď spoustu mentálních chyb,“ tvrdí GM Flyers Ron Hextall. „Dnes jsme hráli dvě třetiny dobrý hokej, pak se ale projevila psychika a udělali jsme chyby, které soupeř potrestal. Musíme se z toho dostat jako tým. Zodpovědnost je na každém hráči.“

Další zápas čeká Flyers až v sobotu, kdy doma přivítají celek z New Jersey. Až do pátku navíc dostali hráči volno a nečekají je tak ani tréninky.

Uprostřed sezóny si proto mohou užít nezvykle dlouhé přestávky, která jim snad pomůže nabrat síly do nadcházejících utkání.

Autor: Lukáš Hél